Kronika 2020
Kroniky
6. srpna 2021 

Rok 2020 začal ve středu 1. ledna a skončil ve čtvrtek 31.prosince a byl přestupný. Letní čas začal v neděli 29. března ve 2 hodiny a skončil v neděli 25. října ve 3 hodiny.

ROK 2020: V zajetí pandemie, rekordních požárů, nebo amerických prezidentských voleb.

  Když jsme se 9. ledna dozvěděli o úmrtí člověka na nemoc koronavirus v Číně, nikdo z nás netušil, co všechno bude následovat, jak se změní náš život a život  celého lidstva. Pandemie koronaviru SARS-CO-V-2 dříve ozačovaný jako 2019-nCoV, který způsobuje onemocnění Covid-19, vypukla v prosinci 2019 ve městě Wu-chan v provincii Chu-pej v centrální Číně. Prvotní skupina nakažených lidí jevila známky zápalu plic bez dalších příznaků. Virus  se může přenášet z člověka na člověka a jeho rychlost šíření eskalovala v polovině ledna 2020, kdy byly oznámeny první případy nakažených. Ke dni 11. března 2020 se virus rozšířil do 116 zemí na všech kontinentech světa kromě Antarktidy. Inkubační doba nakažených se pohybuje mezi 2 až 14 dny a i během ní je nemoc infekční. Základními symptomy jsou horečka, kašel a dušnost a následky onemocnění mohou být i smrtící. Symptomy jsou podobné symptomům chřipky.

 Lidem, kteří mají podezření, že jsou přenašeči viru, se doporučuje nosit ochrannou roušku a vyhledat lékařskou pomoc telefonicky.

 Za celý rok 2020 se nakazilo přes osmdesát miliónů lidí po celém světě a téměř 1,8 miliónu s virem zemřelo.

  Aby se zamezilo jeho šíření byly vlády nuceny přistoupit k restriktivním opatřením. Ta posléze způsobila nejhorší ekonomickou krizi od druhé světové války.

  Koronavirová krize rozpoutala souboj mezi největšími farmaceutickými společnostmi světa o to, kdo první vyvine účinnou vakcínu proti covidu-19. Zapojily se do něj americká Johnson a Johnson, čínský Sinovac, či britsko-švédská Astra Zeneca. Zatím vítězí americká firma Pfizer s německou Biontech. Jejich očkovací látku začali používat v USA, VB, Švýcarsku, Singapuru a ve státech EU.

  1. března byly potvrzeny první tři případy nakažení koronavirem v České republice. Od 10. března česká vláda zakázala  všechny akce s účastí nad 100 lidí  od 11. března zavřela všechny školy.

Výuka ve školách byla nahrazena domácí distanční výukou.

  12. března byl vyhlášen nouzový stav. 14. března vláda kvůli pandemii koronaviru rozhodla o zákazu maloobchodního prodeje s výjimkou prodejen potravin, lékáren, drogerií, byly uzavřeny restaurace a bary.  Od 18. března vláda vyhlásila zákaz vycházení bez roušky.

  Od poloviny května se zdálo, že se náš život vrátí do starých kolejí, i když imunologové předvídali druhou vlnu koronaviru.

  Když se školy znovu otevřely v září, chtěly dohnat, co jim v první polovině uteklo, rozjely se znovu kroužky pro děti, společenský život. Bohužel jen krátce, předpoveď se potvrdila a  vzhledem k velkému počtu přibývajících nakažených se  14. října znovu zavřely školy, restaurace, divadla, kina, maloobchodní prodej.

 Ještě na chvíli od 4. prosince byly restaurace a maloobchodní prodej otevřen, pouze jen do 17. prosince, do konce roku už se neotevřel.

  Byl to pro nás těžký rok, neboť jsme se musel vzdát našich vnitřních potřeb, společenských kontaktů, byli jsme nuceni změnit naše pracovní zvyklosti, život, na který jsme byli doposud zvyklý.

  Počátek roku byl také poznamenán rozsáhlými požáry v Austrálii, které přetrvaly až do května. Vyhořela větší plocha, než kolik má celé Slovensko. Škody se vyšplhaly na 1,6 bilionu korun, ale největší a nenávratnou škodu utrpěla fauna a flóra.

  Americká armáda provedla raketový útok na Bagdád, během kterého byl zabit vysoký iránský generál Kásem Sulejmání.  Atentán nařídil americký prezident Donald Tramp. Dlouhodobě vyhrocené vztahy mezi Washingtonem a Teheránem se nepodařilo uklidnit dodnes.

  31.1. Velká Británie formálně vystoupila z Evropské Unie, jejíchž členem byla od roku 1973.

 25.5. byl v americké Minneapolisu při nepřiměřeném tvrdém policejním zásahu zabit 46letý Afroameričan George Floyd. Jeho smrt vyvolala vlnu protestů proti rasismu a policejním zásahům.

  Do centra světové pozornosti se dostalo Bělorusko, které demonstrovalo pro demisi „ posledního skutečného diktátora v Evropě“, který vládne Bělorusku od roku 1944 Alexandra Lukašenka. Lukašenko si zatím svojí moc udržel.

  Na podzim bylo nejostřeji sledovanou událostí  volební klání ve Spojených státech, kde se o křeslo v Bílém domě soupeřil dosavadní republikánský prezident Donald Tramp a demokratický kandidágt Joe Biden. Kvůli pandemii hlasovalo značné množství voličů poštou, čímž se zdrželo sčítání hlasů. Vítězem se stal Joe Bide, Tramp však svoji prohru doposud neuznal a šíří nepodložené tvrzení, že hlasování bylo zmanipulované.

 Život v pandemii se promítl i do života v naší obci, většina společných akcí, kdy jsme byli zvyklý se potkávat se neuskutečnila vůbec. Některé akce jsme stihli, jiné v určitém omezení.

KULTURNÍ A SPOLEČENSKÝ ŽIVOT

 

  11.1. místní kostel a jeho lidé uskutečnili tříkrálovou sbírku v naší vsi a okolních osadách, sbírku věnují na podporu lidem v sociální tísni.

 

  11.1. se konal hasičský ples v místním kulturním sále. K tanci a poslechu hrála kapela Grock, ples se vydařil pro velkou účast 115  nejen místních lidí. Hasiči měli připravenou bohatou tombolu, pomerančovou i karafiátovou volenku.

 

  30.1. jsme měli tu čest, že naší obcí ve večerních hodinách se zastávkou v místní hospodě na návsi projíždělo mezinárodní dálkové rallye pro veteránská vozidla Winter trial 2020. Akce, kterou tradičně v zimním období pořádají Holanďani. Maraton pro historická vozidla měří 2500 km, tentokrát se jel převážně na území ČR a startovalo se 26.1. v Praze u hotelu Holton. Vozidla dojela do cílového města v Rakousku do Sankt Wolfgangu 31.1. Celkem bylo přihlášeno 71 posádek. Mezi přihlášenými byly i dvě české posádky Karel Mach – Jan Bláha z českokrumlovského ČK motorsport  se Škoda 130 RS a Michal Pavlíček – Ondřej Kroutil s Triumph TR 6.

 

1.2. členky Sokola pořádaly pro děti v sále kulturního domu dětský karneval. Tentokrát děti soutěžily v říši ledového království z pohádky o Anně a Else. Skládaly sněhuláka Olafa, házely papírové sněhové koule do pusy Olafa, přenášely ledové kostky na lžíci, s princeznami Annou a

Elsou bruslily přes celý sál, v kolečku převážely slalomem sněhové koule, skládaly obrázky z této

pohádky a mnoho dalšího. Děti dostávaly jako odměnu za soutěže ovoce a zákusky, od obecního úřadu, O hudbu se postaral starosta obce, který zařídil Dj Honzu z Benešova nad Černou. Pro děti byla připravena tombola, ve které vyhrávala každá zakoupená dětská vstupenka. Hračky do tomboly zakoupil Sokol Soběnov. Dětí přišlo 80 a dospělých 109.

 IMG_6443IMG_6445IMG_64462.2. v místní hospodě hasiči pořádali nábor mladých hasičů – první schůzku pro zájemce o požární sport ve věku od 3 do 15 let, podle účasti bylo vidět, že místní děti mají zájem o tento sport.

 

22.2. toto krásné datum letos vyšlo na tradiční oslavu masopustní koledu. Počasí koledníkům přálo, odpoledne i vysvitlo slunce teploty se pohybovali okolo 0.

Ráno kolem 9 hodiny začala koleda. Koledníci, kteří se sešli v hospodě, čekali na starostovo povolení a po té mohli začít koledovat po vsi a v osadě Smrhov, Bída. Letos koledníci připravili ještě souboj růžičkové a  slaměné koledy. Na návsi kolem třetí hodiny odpoledne se tento souboj uskutečnil.

 20200222_151514IMG_7070IMG_7418

7.3. se konala oslava starého svátku, kterému se říkalo Mezinárodní den žen a slavil se 8. března. Členky Sboru pro občanské záležitosti s pomocí obecního úřadu připravily pro místní ženy oslavu tohoto dne s hudbou. K poslechu a tanci hrál Dj Honza z Benešova nad Černou. Nechyběly květiny, staré karafiáty, které v dřívějších dobách ženy dostávaly, vystřídaly petrklíče jarní, nechybělo ani pohoštění chlebíčky a zákusky. Přípitek pro celý sál zařídil starosta, protože slaví své narozeniny ve stejném datu 8. března.

20200307_20083120200307_20084320200307_222917

 

Tato akce byla poslední. Pandemie, která zasáhla většinu světa, přerušila společenský život v celé republice. Celé jaro a svátky Velikonoce lidé prožívaly doma za zavřenými dveřmi až do poloviny května. Život s rouškami se omezil na cestu do zaměstnání, do obchodu a domu. Obchody byly otevřeny jen s potravinami a léky, byly určeny doby nákupu, pro důchodce a mladší lidi jinak. Někteří přišli i dočasně o práci, nebo pracovali z domova, děti přestaly chodit do škol i školek.

 

16.5. už mohli místní hasiči uskutečnit sběr železa a 17.5. obecní úřad sběrný den ve farském dvoře pro místní obyvatele.

 

17.5. vláda dovolila otevřít zahrádky před pohostinstvími s výdejním okýnkem, i naše hospoda otevřela svou zahrádku.

 

V červnu jsme se radovali, že se život vrátil do,, starých kolejí,,.

 

Tradiční pochod na Kohout, který pořádal místní Sokol, se uskutečnil 13.6. Krásné počasí přálo všem účastníkům, pohoštění bylo zajištěno, všichni, kteří zdolali vrchol si mohli upéct špekáčky na ohni a zahnat žízeň limonádou nebo pivem, které Sokol zařídil. I po sestupu se většině ještě nechtělo domu, tak mohli společně poklábosit v místní hospodě nebo na zahrádce před hospodou.

Pochodu se zúčastnilo přibližně 50 lidí.

20200613_14293120200613_152938IMG-20210310-WA0000


 

 

5.7. se konaly na návsi tradiční hasičské slavnosti. Letos už po osmé mohli naši spoluobčané sledovat ukázku koňské stříkačky ze Smrhova a útoky všech dětských družstev od přípravky až po mladší žáky. Po té si samy občané mohli vyzkoušet hasičský útok, ovšem trochu netradičně. Po dobrovolném přihlášení a rozlosování do družstev je čekala štafeta spojená s útokem. Po vypití půllitru piva, ženy mohli malé pivo, vyběhli na překážkovou dráhu, kde předvedli kotoul, prolezli rourou, vyskočili a seskočili z balíku sena, v kádi s vodou vylovili části potřebné ke spojení hadic, které museli správně spojit a běžet na sestříknutí terčů a to vše na čas. Samozřejmě všichni byli odměněni podle výsledků časů, od prvního místa až po poslední. Po všech útocích čekalo překvapení pro děti - pěnová koupel.

Jako poděkování obyvatelům od hasičů za sběr železa si mohl každý pochutnat na grilovaných vepřových kýtách, které celé odpoledne pro místní griloval David Kratochvíl. O ostatní pohoštění a pití se postarala firma Pučegl ketering Kaplice, která měla svůj stánek na návsi v parku.

Počasí slavnostem přálo, slunečno a vysoké teploty byly velice příjemné pro posezení pod stanem i pro tanec za rytmu  hudby od našeho známého Dj Honzy z Benešova.

IMG_9847IMG_9776IMG_9848

 

17.7. si mohli fanoušci skupiny Inverze poslechnout a zatancovat na veřejné zkoušce této kapely, na sále místního kulturního domu.

 

7.8. jsme mohli posedět pod širým nebem plném hvězd a zároveň shlédnout českou komedii v našem letním kině, improvizovaném na návsi naší vesničky.

 

15.8.  Závod koňských spřežení , závod v orbě, ukázka obracení sena obracečkou taženou koňmi, posezení při dobrém jídle a pití, poslech dechové hudby Kašovanka to vše nemohlo chybět při každoroční Smrhovské brázdě na loukách a polích za Smrhovem pod vedením rodiny Šedivých ze Smrhova a za pomoci společnosti Pomalší.

20200815_14353520200815_13232920200815_153107

 

22.8.  na hasičské dráze a v areálu našeho sportoviště u kuželny proběhla soutěž  Jihočeská hasičská liga a Velká cena Českého Krumlova. 37 družstev žen a mužů se utkalo v hasičském útoku na sklopkové terče na čas. Bohužel hasiče celou soutěží provázela smutná vzpomínka na kamaráda hasiče, vedoucího dětských družstev a zároveň jednoho ze zastupitelů naší obce Miroslava Řepu, který nečekaně dne  13.8.2020  zesnul, ve věku  47  let.

 

29.8. si mohli ženatí zakopat proti svobodným. Svobodní svými devíti góly vyhráli nad ženatými, kteří jim poslali jen góly tři.

20200829_13285720200829_13285420200829_132816

 

 Po střídavých zákazech a nařízeních vlády v důsledku pandemie se nemohl konat tradiční dětský den pod vedením žen ze Sokola, který vždy pořádaly na oslavu Dne dětí v červnu. Proto se obecní úřad rozhodl ukončit léto oslavou pro naše děti pořádáním rybaření na našem koupališti u kuželny.

29.8. po utkání v kopané ženatý proti svobodným si mohly děti za pomoci svých rodičů zarybařit. Obec a jeho zastupitelé vysadili na naše koupaliště pstruhy. Zajistili vypůjčení rybářského náčiní za pomoci místního rybáře pana Žilinského, který se také postaral o ukázku zpracování ryb vyvrhnutím, vykoštěním, filetováním. Vylovené ryby byly pro všechny upečeny k ochutnávce podle receptu pstruh po mlynářsku. Místní hasiči věnovali dětem sud točené limonády. Kromě pstruhů se povedlo vylovit i  štiku.

Samozřejmě po rybách přišly na řadu i špekáčky na grilu. O zábavu se pro děti postaraly také ženy ze Sokola přípravou soutěží a J.Promer ml., který dětem postavil lanovou dráhu. Počasí, které byly celou dobu pod mrakem vydrželo, pršet začalo až kolem deváté večer.

20200829_16163020200829_16212520200829_143154

 

Krásné slunečné počasí přálo 5.9. historickým vozidlům při průjezdu naší vsí se zastávkou na návsi. Závod South Bohemia classic je mezinárodní rallye veteránských a sportovních vozidel vyrobených do roku 1991. Letos se jel už 11. ročník, ve dvou dnech 4.-5.9. Tento závod provází nejen krásná podívaná na automobily, které už nevidíme na našich silnicích, ale i podívaná na posádky, které jsou elegantně dobově s auty oděny.

IMG-20200905-WA0014

 

 

Naše společné setkávání v naší vsi bylo ukončeno poslední velkou společnou akcí, kterou je už po věky POUŤ. Nádherné teplé počasí, vylákala místní ke společné oslavě, po mši v místním kostele se mohly děti pobavit na pouťových atrakcích, koupit si něco dobrého ve stáncích, dospělí společně posedět a poklábosit na venkovním posezení u místní hospody, nebo v hospodě. Nikdo z nás netušil, že si naposledy v tomto roce v klidu užíváme zábavy. Druhá vlna nákazy koronaviru, kterou byly předvídána, opravdu přišla.

20200913_10430520200913_10081220200913_100758

 

Děti naposledy 13.10. zasedly do svých školních lavic, nastal čas zákazů, omezení, roušek a bohužel i stoupání nemocných nakažených koronavirem.

 

16.12. kdy se konalo veřejné zasedání, jsme se naposledy v tomto roce sešli v místní hospodě. I když čas zavírací doby, určený vládním nařízením, byl do 20.00.hodin, ještě jsme společně poseděli u dobrého piva. Bohužel naposledy v tomto roce.

 

Betlémské světlo, na které jsme vždy společně čekali za doprovodu koled a teplého svařáku, se letos předávalo hasičům na hranicích s Rakouskem, jen z auta. Protože kvůli omezení v době pandemie nebylo možné nominovat žádné hornorakouské dítě na cestu do Svaté země, dostala devítiletá Marie Khouny zářící vánoční symbol z Betléma v jeskyni Ježíšova narození, po té bylo Světlo letecky převezeno do rakouského Lince dne 16.11.2020. Vzhledem k opatřením v souvislosti s koronavirem proběhlo předání Světla z Betléma na hraničním přechodu v Dolním Dvořišti. I naše dvoučlenná posádka hasičů pan Stanislav Kůzl a pan Pavel Čurda čekali na hranicích v autě na předání Světla od velitele českých hasičů pana Rožbouda. Po přijetí do Soběnova si mohli místní lidí dojít pro Světlo  před kostel. Druhý den bylo světlo posvěceno po mši v kostele.

IMG-20201220-WA0007IMG-20201220-WA0008IMG-20201220-WA0036

 

29.12. se sešli fanoušci Bulky, která se vždy konala v hospodě, tentokrát v soukromí. Bulku si zahráli v omezeném množství hráčů, vyhrál František Draxler.

 

Rok 2020 jsme zakončili oslavami Vánoc a Nového roku, jen v kruhu nejbližších, v teple domovů. Budeme čekat, co nám přinese pandemie v novém roce. Snad budeme moci v novém roce odložit roušky, volně se nadechnout, zazpívat si, zasportovat si a setkávat se s rodinami a přáteli bez omezení.

 

ČINNOST SPOLKŮ

 

 HASIČI – hasiči svou činnost v tomto roce zahájili tradičním hasičským plesem, jak už jsem zmiňovala v kulturních akcích, sběr železného šrotu proběhl v květnu, účast hasičů na slavnosti božího těla v kostele panny Marie v Hájku, pořádali hasičské slavnosti na návsi, jako poděkování obyvatelům za sběr železného šrotu.

  Přes omezení sportovních akcí v době pandemie se hasiči zúčastnili několika soutěží:

Dětská přípravka pouze domácí soutěže, kterou letos 19.9. pořádal náš sbor. Byla to soutěž pro mladé hasiče, zúčastnilo se jí celkem 28 družstev- 4 přípravky, 12 mladších žáků a 12 družstev starších žáků. Naše přípravka skončila na 2 a 3 místě. Mladší žáci obsadili 3. místo a starší žáci 2. místo. Požární útoky probíhaly na dvou základnách. Pro děti a jejich doprovod byl připraven stánek s občerstvením.

  Mladší a starší žáci se ještě zúčastnili noční soutěže v Omlenicích, kde mladší obsadili 2. místo a starší 4.místo.

 Muži PS 8 zaběhli s časem 29,26 na domácí dráze.

 Muži družstva C  a B zaběhli celkem 5 soutěží, družstvo C s  nejlepším výsledkem na 2. místě v Benešově a družstvo B s nejlepším výsledkem také v Benešově, kde se umístili na krásném 1. místě.

 Muži družstva A zaběhli celkem 12 soutěží, 1. místo v Besednici, v Přísečné jejich  nejlepší výsledek  v jiohočeské lize a 6. místo v Křenovicích. Nejlepší čas za tuto sezónu se podařil ve Srubci s časem 17,87 setin sekundy.

Pro naše hasiče byla nejhorší zprávou nečekaná smrt jednoho z členů, který nejen po dlouhé odmlce znovu zaktivněl dětská družstva , ale v mnohém se podílel na chod místních hasičů, na výstavbě nové hasičské dráhy u kuželny. Miroslav Řepa zemřel ve věku 47 let dne 13.8.2020. Hasiči už mu bohužel za všechno mohli poděkovat jen velkou účastí  členů na posledním rozloučení, kde čestně drželi stráž.

 

SOKOL

letošní sezóna, která začíná podzimem 2019 se nekonala kvůli pandemii. Družstvo žen stihlo odehrát jediný zápas s Trhovými Svinami

 

MYSLIVECKÝ SPOLEK

Letošní pandemie se odrazila i na činnosti myslivců. Individuální lov zásadně omezen nebyl, ani u honů, ale zákaz sdružování neumožnil myslivcům společně zakončit lovy poslední lečí, samozřejmě spojené s plesy, posezením a následným pobesedováním. Pokud se hony konaly platilo nošení roušek a rozestupy. Krizová opatření dolehla i na řadu dalších aktivit, jako jsou myslivecké slavnosti, zkoušky loveckých psů, střeleckých závodů a výročních schůzích. Hlavně také lov zvěře zkomplikovali lidé, kteří svou přítomností ve večerních hodinách v lese neumožnili myslivcům v klidu sedět na čekané. Lidé kvůli nouzovému stravu vyráželi častěji do lesů na výlety, kde se chovali neukázněně, jezdili na kolech, motorkách, čtyřkolkách a nechali volně pobíhat své psí mazlíčky bez vodítek. Pes je šelma a pokud narazí na zvěř, tak jeho přirozeností je zvěř prohánět. Slabší kusy zvěře se pak nedokáží vyrovnat s takovým výdejem energie a umírají na celkové vysílení nebo záněty dýchacích cest. Také je zvěř rušena v době, kdy vyvádí svá mláďata. Myslivec je nejen lovec, ale především se stará o zvěř.

 

 

ČINNOST OBECNÍHO ÚŘADU

Leden : zastupitelé obce na veřejné schůzi schválili podání žádosti o dotaci do programu MMR podprogramu Podpora obnovy venkova, která se týká vybudování,, Víceúčelového hřiště Soběnov,,, dále schválilo dotaci na prodloužení kanalizace.

Únor: byla schváleno uzavření smlouvy se stavební firmou Swietelsky, která zajistí prodloužení kanalizace. Jelikož Charita Kaplice zajišťuje pečovatelskou službu šesti našim občanům, zastupitelstvo souhlasilo s darem ve výši 6000Kč.

Červen: v důsledku pandemie bylo schváleno prominutí úhrady nájemného pro Pohostinství za druhé čtvrtletí, které bylo vládním nařízením uzavřeno a pro obchod, který měl značně snížené tržby z důvodu nákupů v omezené míře

Srpen: bylo schváleno rozpočtové opatření č.8, na základě výběrového řízení ZO schvaluje uzavření smlouvy na vybudování víceúčelového hřiště s firmou Swietelsky

Minutou ticha se zastupitelé rozloučili se zesnulým Miroslavem Řepou, který byl členem zastupitelstva od roku 2018, nečekaně zemřel v srpnu ve věku 47 let.

Listopad: změna dodavatele elektrické energie z fa. Amper Market na fa. E.ON. Pan Viktor Vondráček daroval obci pozemek o výměře 37m2, podání žádosti na dotaci, kterou bude vybudování dokončení cesty k Řepům, obnova vodovodního a kanalizačního řadu v části zvané Kašpárkovy Draha, oprava obrubníků a parku na návsi.

Prosinec: návrh na zvýšení ceny vodného a stočného na rok 2021 o 1 Kč, dále pokračuje uzavření pohostinství v důsledku pandemie- prominutí nájmu za uzavřené období.

V tomto roce 2020 obec Soběnov vybudovala stání na kontejnery na tříděný odpad v obci Soběnov, osada Smrhov a Bída ve výši 374.296,- Kč. Opravila účelovou komunikaci za cenu 723.634,73,-Kč.  Celková výše dotace na tyto akce od státu byla 290.000,-Kč. Prodloužení kanalizace stálo 2.110.000,-Kč, stát přispěl z této částky dotací ve výši 1.350.000,-Kč.  Akce Soběnov vrt, z roku 2019, který měl podpořit zdroj pitné vody byla ukončena se špatným výsledkem, vrt byl zásoben malým množstvím spodních vod a nebyl na doporučení dokončen. Cena nedokončeného díla byla přepočtena na 218.180,-Kč, od státu byla poskytnuta dotace ve výši 143.508,-Kč.

V únoru podaná žádost na dotaci na víceúčelové hřiště byla od státu byla poskytnuta,  záloha ve výši 1.989.924,-. Vysoutěžená cena hřiště je 3.016.769,98,-Kč a dílo by mělo být dokončeno v květnu příštího roku.

VÝSTAVBA V OBCI

oprava novými majiteli tzv. ,,Pechovce,,

kolaudace rodinného domu Markéty a Josefa Šedivých

kolaudace nového rodinného domu Markéty Sedlicové

 

 

STATISTIKA OBYVATEL

 

nově přihlášení občané .

Charvátovi Veronika, Jaroslav a Adam

Míšek Miroslav

Stýblová Michaela 152

Vykoukalová Petra Soběnov 62

Járová Helena Soběnov 117

Kratochvílová Kateřina 150

Skrutek Sebastian / syn Jakubcové Jany/ 138

 

odhlášeni:

Veselák Čeněk  Smrhov

Kratochvílová Miroslava – změna bydliště, nově číslo popisné 37

 

narození:

Róza Hrušková 10. 6.2020 – není trvale přihlášena

Miroslav Řepa 27.8.2020

Ludmila Čabelová 5.9.2020

Josef Šedivý 27.9.2020

 

Úmrtí:

Božena Čabelová 28.3.2020 ve věku 79 let

Miroslav Řepa 13.8.2020 ve věku 47 let

 

V srpnu utonul v jezírku jedné z chalup osmnácti měsíční vnouček majitelů.

 

A kdo letos slavil?

Členky sboru pro občanské záležitosti se starostou obce nemohli osobně navštívit vzhledem k opatřením v pandemii seniory a popřát jim, k jejím výročím, jak bylo zvykem.

Nejstarší občankou je paní Lefflerová Růžena, která oslavila 92 let. Kulatiny letos slavila paní Marie Píchová 90 let, paní Marie Složilová,  paní Netočná Ludmila, paní Hosenseidlová Marie a pan Stanislav Němec oslavili 80 let. 70tiny oslavil pan Pavel Jána, Josef Sysel, Stanislav Hosenseidl a  Karel Komenda.